History

Ataman İnşaat A.Ş.,  Sayın Hasan Ataman tarafından inşaat ve müteahhitlik alanlarında faaliyet göstermek amacıyla 1953 Yılında kurulmuştur. Şirketin kurulmasından sonra bile Sayın Hasan Ataman görev ve sorumluluk bilinciyle Gümüşhane Nafia Müdürlüğü, Samsun Bayındırlık Müdürlüğü, İller Bankası Elazığ Bölge Müdürlüğü gibi çeşitli devlet makamlarında vazifelerini devam ettirmiştir. Sayın Hasan Ataman 1971 senesinde kamu vazifelerinin teslim ederek mühendislik ve müteahhitlik faaliyetlerini yürütmek amacıyla şirketinin başına geçmiş ve Ataman İnşaat A.Ş. yükselme dönemine girmiştir. 

1979 yılında Sayın Hasan Ataman'ın oğlu Sayın S.Bülent Ataman, Ankara Ticari İlimler Akademisi Ekonomi bölümünden mezun olarak, şirketin büyümesi ve gelişmesi için aile şirketindeki yerini almıştır.  Sayın S. Bülent Ataman'ında katılımıyla ivme kazanan büyüme grafiği ile Ataman İnşaat A.Ş. 1981 yılında Ankara da faaliyetlerine başlamıştır… Ankara da ki faaliyetlerin yoluna girmesi ve İstanbul'da yeni iş taleplerine daha hızlı cevap verilebilmesi amacıyla 1988 yılında şirket merkezi İstanbul'a taşınmıştır. Ataman İnşaat A.Ş. 1990 yılından itibaren taahhüt projelerinin yansıra kendi finanse ettiği yatırım projeleri de üretmeye başlamıştır.

Yarım asrı aşan tecrübesi ile yurtiçi ve yurtdışında birçok devlet ve özel sektör taahhütlerinde başarıya imza atan Ataman İnşaat A.Ş. 2011 yılında gayrimenkul geliştirme, turizm ve gıda gibi birçok sektöre dahil olarak Ataman Şirketler Grubu şemsiyesi altında bir araya gelmiştir.

Ataman Şirketler Grubu kuruluşundan bugüne ivme kazanarak devam ettirdiği yükselme başarısını, faaliyette bulunduğu tüm sektörlerde devam ettirmektedir.

Kentsel dönüşüm sürecinde İstanbul'a yakışan önemli projelere imza atmaya devam eden Ataman Şirketler Grubu Sayın S. Bülent Ataman liderliğinde geçmişinden aldığı güçle geleceğe yatırım yapma geleneğini sürdürmeye devam edecektir.